♥ with angels life's better ♥

ANIOLY, DEKORACJE WNETRZ, DODATKI, OZDOBY, TKANINY, REKODZIELO,, PIEKNE PRZEDMIOTY ANGELS, HANDMADE HOME DECORATION, INTERIOR DECORATION,ACCESSORIES, ORNAMENTS, FABRICS, PAINTING

♥ ♥ ♥

Tone Finnanger o tworzeniu i sprzedawaniu lal inspirowanych Tilda...

http://jakuszyc.pl/tilda-krotka-historia-niezwyklej-lalki/

 Twórczyni Tild mówi: jeśli robisz lalkę według jej wzoru, własnymi rękami i sprzedajesz, nie mam nic przeciwko, dopóki nie robisz tego na skalę przemysłową (www.aarticles.net).


 http://aarticles.net/culture-art-history/13358-chto-yeto-tam-za-dama-znakomtes-tilda-i-ee-zveri.html


"Fakt, że ktoś sprzedaje gotową Tilda, uszyta na wzór mistrza, Tonya nie jest bardzo myląca ( zmieszana, zazenowana, zagubiona). Twierdzi, że jeśli lalki wykonane sa własnymi rękami, a następnie oferowane na targach, nie martwi się o to. Przede wszystkim, nie rób tego na skalę przemysłową. Tutaj do rozpowszechniania pomysłów i wzorów bez wiedzy jego twórców jest zabronione."

http://www.tildas-welt.com/autorin/index.html
Niemiecka strona "Swiat Tildy"....


 " Dla mnie osobiscie to w porzadku, jesli klient ( moj fan) swoje wlasnorecznie zrobione produkty sprzedaje na swiatecznych kiermaszach albo podobnych miejscach ... Dopóki tworca produktu sprzedał swoją pracę bezpośrednio do klienta. Mam nadzieje, ze w ten sposob sa oboje szczesliwi.."

http://www.tilda-mania.ru/blog/2011-02-12-85 
Rosyski fanklub, forum....


 "Tworzysz materialy, wzory lalek, misiow, akcesoria.... A jak odniesc sie do tego, ze ktos sprzedaje uszyte Tildy?
Tilda - to marka, pod ktora towary sa dopuszczane do robotek... Tilda i podobne marki zostaly utworzone w pierwszej kolejnosci dla fanow robotek. Zgodnie z ustawa o ochronie praw autorskich nie mozna sprzedawac naszych produktow i rozpowszechniac wzorow bez naszej zgody. Oczywiscie przestrzeganie tego prawa jest bardzo wazne dla naszych artystow i projektantow, poniewaz musza zarabiac na zycie.
Osobiscie, nie widze nic zlego jesli ktos z nasztch klientow sprzedaje wykonane wlasnorecznie Tildy na targach i innych podobnych. To jest w porzadku tak dlugo, jak autor dziela sprzedaje go bezposrednio do kupujacego. Mam nadzieje, ze w tym przypadku wszyscy beda szczesliwi."1 comment: